© Prvý klub turistov Diviaky 2011
Pešia turistika, vysokohorská turistika, cykloturistika, lyžiarska turistika, turistika mládeže, klub fotografov, skupina turistov-starcov.
SENIORKLUB JE IBA JEDEN... ...TAKÝ KLUB 16.2.2013
2014    NIKTO SI ŽIVOT NEVÁŽI VIAC AKO STARÝ ČLOVEK. Prečo má vlastne život najviac milovať ten, koho rokmi poznačili choroby, bolesti, prehry, straty? Možno preto, že sa mu kráti, že už vníma jeho jedinečnosť, výnimočnosť, neopakovateľnosť. Cíti, aj keď už logika chýba, že tú vŕzgajúcu káru stále má zmysel tlačiť ďalej. V srdci ho hrejú spomienky na nádherné chvíle, ktoré mu život, nepochybne, tiež priniesol.
2015   SLOVENSKÍ PENZISTI SI UŽÍVAJÚ „ZASLÚŽENÝ“ BLAHOBYT??? (hi-hi-ha-ha-he-he)                                                    Slovensko sa spomedzi 150 krajín umiestnilo v rebríčku najbezpečnejších dôchodkových systémov na 28. mieste. Druhý rok po sebe sme si tak v globálnom dôchodkovom indexe pohoršili. Oproti roku 2013, keď spoločnosť Natixis začala index počítať, sme sa prepadli až o desať priečok.
2015   Rozumiete výsledkom krvných testov? Naučte sa ich čítať.                                   Zoberú vám krv a výsledkom je lístok popísaný skratkami a číslami, ktoré nedávajú zmysel? Lekári sa však v tejto „kódovej reči“ orientujú perfektne. Najčastejšie používané skratky v opise krvného obrazu sú už chronicky známe. Môžu sa však meniť podľa laboratória, ktoré test vykonáva.
2015    SENIORI NEZADLŽUJTE SA, POKIAĽ NEMUSÍTE                                                                    Seniori sú jednou z najrizikovejších skupín, ktoré sa stávajú obeťami nekalých praktík nebankoviek či rôznych predajcov. Základné pravidlo však znie: ak si už musíte požičať, tak len toľko, koľko vám umožní váš dôchodok splácať.
2015    KOĽKO ZARÁBATE A KOĽKO DOSTANETE NA STARÉ KOLENÁ? Výška dôchodkov u nás sa približuje k dôchodkom v Česku. Stále menej dostanú napríklad Maďari či Poliaci, kde sa priemerný dôchodok pohybuje medzi 200 až 300 eurami. V porovnaní s Rakúšanmi ale máme čo doháňať - na dôchodku dostanú trikrát viac ako Slováci.                                                              
2016   SLANINA A JEJ LIEČIVÉ ÚČINKY.  Na úvod pár čísel. Slanina je jediný mäsový výrobok, ktorý má v sebe okolo 150 rôznych látok. Všetky samozrejme nie sú zdraviu prospešné a tak sa odporúča konzumovať ju len v malých množstvách. Čerstvá slanina obsahuje v sto gramoch 0,44 mg vitamínu B1 (tiamín, aneurín), 0,16 mg vitamínu B2 (riboflavín), 0,35 mg vitamínu B6 (pyridoxín), 0,50 mg vitamínu E (tokoferol), tiež minerály – 13 mg vápnika, 0,8 mg železa, 108 mg fosforu a podobne.                                                        
2016  TOTO BY MAL VEDIEŤ KAŽDÝ TURISTA Nikdy nepodnikajte dlhú túru v nových topánkach, na ktoré si nohy ešte nezvykli....v prípade slnečného a teplého počasia netreba zabudnúť na slnečné okuliare, ochranu hlavy a krém na opaľovanie proti ultrafialovému žiareniu....pite pravidelne vodu alebo ovocnú šťavu s vodou či riedený minerálny nápoj aj keď nemáte pocit smädu, obzvlášť pri vysokých teplotách okolia....ak si však chcete naozaj zlepšiť fyzickú kondíciu a mať pocit mladosti a sviežosti, choďte rýchlejšie než päť kilometrov za hodinu. Myslite stále na to, čo robíte: vaša myseľ musí byť stále živá a veselá, radia majstri turistiky....                                                     
2016  TURISTICKÉ ZNAČENIE PREBRALI OD NÁS NIELEN SUSEDIA Značka, ktorú vidíme na strome, skale alebo na smerovníku, či na značkárskom kolíku, má tvar štvorca s rozmermi 100 krát 100 mm a pozostáva z troch vodorovných pásov. Prostredný pás (červený, modrý, zelený alebo žltý) určuje vedúcu farbu značenej trasy.  Oba krajné sú biele a majú za úlohu zviditeľňovať značku. Šípkou vo farbe značky sa označuje ostrý zlom trasy alebo odbočenie....
2016  PÁD ZNAMENÁ PRE SENIORA VEĽKÉ NEBEZPEČENSTVO ...Seniori si radi dajú štamperlík niečoho ostrejšieho, už len napríklad preto, aby si zlepšili trávenie či náladu. Červené víno obsahuje resveratrol, ktorý je pozitívny pre srdcovú činnosť, takže deciliter či dva si senior pokojne môže dať. Rovnako aj ráno štamperlík slivovice. A tým to končí. Otázkou je: ráno?, večer?. V podstate je to individuálne. Niekto si dá ráno, aby ho to nakoplo, iný večer, aby sa mu lepšie spalo...
2017  AKTUÁLNE RADY PRE SLOVENSKÝCH SENIOROV  ... Pýtate sa, čo s toľkými ušetrenými peniazmi? Nebuďte „včerajší“, ľudkovia! Dobre Vám radíme, tie si predsa schovajte na liečebné výdavky, lebo.... KTO PREŽIJE, ZASLÚŽI SI NÁŠ OBDIV  A KTO NIE? – TEN SI ZASLÚŽI NAŠU VEČNÚ SPOMIENKU!?!?